W obecnych czasach potrawy pochodzące z innych krajów są coraz bardziej popularne. Oczywiście wszyscy zachwalamy sobie polską kuchnię i nasze tradycyjne potrawy, na przykład bigos, schabowe, pierogi. Są one pyszne i jesteśmy z nich dumni. Jednak wszyscy Polacy są otwarci na nowe smaki i nowe dania. Wiele osób podróżuje do innych krajów, ma znajomych zza granicy, więc chce poznać inne kultury i tradycje. Jesteśmy ciekawi innych smaków, a trzeba przyznać, że podróże kulinarne mogą być wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem. 
W Polsce najbardziej popularna jest chyba kuchnia włoska, a dokładniej dwie potrawy z tej kuchni: pizza i spaghetti. Polacy je uwielbiają, gdyż są one wyśmienite i w miarę łatwe do przygotowania.
W Polsce czasem łatwiej jest znaleźć pizzerię niż restaurację z obiadami polskimi. Nie ma się czemu dziwić. Co więcej, w sklepach oraz supermarketach można kupić gotowe pizze, które czasami są mrożone.
Polacy często udają się do pizzerii. Lubią spędzać tam czas, jeść i spotykać się ze znajomymi. Jest wiele typów pizzy, więc każdy może wybrać coś, co lubi najbardziej. Pizza może mieć różne dodatki, jednak zwykle ma jeden podstawowy składnik. Jest nim ser. Do tego dochodzą mięso, ryby, warzywa, sosy. Każdy może wybrać coś dla siebie. Istnieją nawet pizze na słodko, ale nie są one bardzo popularne.
Pizzerie są często odwiedzanymi miejscami. Oczywiście są to restauracje czasem lepsze, a czasem gorsze. Zależy to od bardzo wielu czynników. Ważne jest, aby produkty używane w kuchni były czyste i świeże. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wyposażenie pizzerii, wystrój wnętrz, osoby obsługujące klientów, reklama. Właściciele tego typu restauracji muszą zwracać uwagę na wiele różnych rzeczy, aby zdobyć nowych klientów i zatrzymać stałych.
Polacy uwielbiają pizze i ten typ dania będzie prawdopodobnie coraz bardziej popularny, gdyż gości on coraz częściej na naszych stołach. Bez wątpienia jest to ulubione danie wszystkich dzieci, ale nie tylko. To danie pyszne i proste do przygotowania.