Termosy gastronomiczne firmy Stanley można podzielić na trzy produkty. Składają się z nich dwa termosy oraz pudełko na kanapki typu „lunch box”.

Trochę historii

Historia firmy jest bardzo interesująca, ponieważ w roku 1913 William Stanley jr. wynalazł termos ze stalowym wkładem. Termosy firmy Stanley towarzyszyły żołnierzom podczas wojny i nurkom w czasie penetrowania dna Oceanów. Zabierane były przez astronautów w kosmos i również na wyprawy na oba bieguny Ziemi. Ale przede wszystkim przez prawie 100 lat historii firmy zyskały uznanie wśród milionów zwykłych użytkowników z całego świata.

Co do technologii wykonania termosów gastronomicznych, posiadają one podwójne stalowe ścianki z opatentowaną technologią izolacji, polegająca na połączeniu próżni z warstwą węglową. Warstwa ta pokrywa wewnętrzne ścianki od strony próżni i w ten sam sposób tworzą barierę hamującą przenikanie ciepła. Gwarantuje to jeszcze lepsze i dłuższe utrzymywanie temperatury, surowy i prosty design oraz mocne materiały sprawiają, że możemy cieszyć się takim termosem przez wiele lat.
Pierwszy termos jest dość o bardzo ciekawym designie, ponieważ posiada stalową powierzchnię czyli obudowa jest wykonana jakby w kuty sposób. Dzięki temu nie zostają na termosie żadne ślady, zadrapania, rysy czy uszkodzenia. Termos ten posiada duży kubek do którego można przelać płyn. Następnie składa się z bardzo trwałej nakrętki z której nie ma możliwości jakiekolwiek przeciekanie płynu z termosu, ponieważ jest bardzo szczelny. Także taki termos jest na prawdę bardzo fajnym produktem na różnego rodzaju wyprawy poza domem.
Posiada on bardzo wygodną rączkę z logiem firmy, którą można otworzyć oraz zamknąć dla lepszego chwytu.
Drugi termos jest już starszej generacji, który przez dłuższe użytkowanie może zostać delikatnie powgniatany. te termosy zostały skonstruowane z innego materiały, mniej trwalszego niż kolejne wydawane w kolejnych latach. Jednak cały czas spełnia swoje zadanie i śmiało można go użytkować. Świetnie utrzymuje temperaturę oraz posiada nakrętki, które nie przepuszczają płynu.

Jak myć ?

Nie zalecane jest jednak mycie takich produktów w zmywarce, dlatego najlepiej jest robić to ręcznie.
Te termosy posiadają posiadają pojemność 700 ml i są bardzo wydajne oraz łatwe w użyciu.
Do kompletu termosów gastronomicznych można zaliczyć również pudełeczko do kanapek typu „lunch box”. Posiada on uchwyt z boku oraz klips do zamykania pudelka, aby zawartość nam nie wyleciała z pudełka. Taki termos jest bardzo wszechstronny i duży, gdzie można w nim pomieścić wiele kanapek oraz innych produktów spożywczych.
Taki „lunch box” wykonany jest z bardzo dobrej jakości plastiku jak i również stali nierdzewnej.
Przedstawione termosy gastronomiczne przez 24 godziny utrzymują ciepło. Oczywiście nie można się spodziewać, że kawa czy herbata po 24 godzinach będzie wrząca, ale jednak będzie na tyle ciepła, żeby można było się nią napić i cieszyć.
Produkty te posiadają dożywotnią gwarancję i są praktycznie niezniszczalne. Oczywiście jak będziemy chcieli je zniszczyć to je po prostu zniszczymy jak ze wszystkim, ale jak będziemy je użytkować w sposób normalny to firma daje gwarancję, że te termosy wystarczą na wiele lat z dużym procentem zadowolenia.
Wykonane są naprawdę z bardzo dobrych materiałów i bardzo trwałych. Ciekawostką jest, że nie pozostawiają jakiegokolwiek zapachu po wypiciu kawy czy herbaty. Po jakimś czasie wlejemy do termosu zupę i nie będzie żadnych posmaków oraz zapachu po starym produkcie, co jest bardzo fajne.

Ile to kosztuje ?

Ceny takich termosów wahają się między 100 a 200 złotych.
Firma Stanley posiada wiele produktów, różnych pudełek, termosów różnej wielkości, kubków także warto zainwestować w tego typu produkty jeśli często wybieramy się na różnego rodzaju wyprawy poza domem. Zdecydowanie jest to bardzo dobry zakup, który przy normalnym użytkowaniu wystarczy nam na wiele lat. Jakbym miał oceniać te termosy gastronomiczne w granicach od 1 do 5 to zdecydowanie dałbym ocenę 5 taką mocną. Jednak cena jest dosyć wysoka, ale gwarancja jakości oraz wytrzymałości użytkowania jest a prawdę bardzo wysoka. Więc porównując jakość do ceny to jest na prawdę bardzo dobra.
Trzeba pamiętać, aby umyć dany termos po każdym użytkowaniu i trzymać w miejscu aż do wysuszenia.
Te termosy gastronomiczna są naprawdę bardzo poręczne i na pewno zmieszczą się w każdej torbie, gdzie w każdej chwili będzie można z nich korzystać. Idealnie sprawdzają się na różnego rodzaju wycieczkach, gdzie nie mamy przez dłuższy czas dostępu do kuchenki gazowej czy elektrycznej. Wówczas wyciągamy takie termosy z płynami oraz pożywieniem i w szybki sposób możemy ze spokojem posilić się nie marnując czasu na podgrzewanie.
Takie termosy często używane są przez wspinaczy górskich, gdzie nie wracają czasami po kilka dni do miejsca zamieszkania lub schroniska.
Tak samo podróżujących samochodem lub kierowców samochodów ciężarowych, gdzie nie mając kuchenki elektrycznej, korzystają z tego typu termosów, aby cieszyć się ciepłym pożywieniem oraz napojami.