Wybór właściwego sprzętu gastronomicznego może stanowić nie lada problem zwłaszcza, dla laika. Wiąże się to oczywiście z inwestycją dużych pieniędzy i postępowaniem według ściśle określonego schematu. Przez założeniem własnego punktu gastronomicznego warto się więc zapoznać z licznymi zasadami i przepisami związanymi właściwą organizacją miejsca pracy, w którym wydawana jest żywność.

Właściwy schemat postępowania opiera się o przygotowanie szczegółowego planu urządzenia zaplecza kuchennego, włączając w to rodzaj potrzebnego sprzętu, jego rozmieszczenie i zagospodarowanie całego przeznaczonego na kuchnię miejsca. Sprzęt do gastronomii, który należy zakupić, jest ściśle związany z naszymi potrzebami. Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie lokalu gastronomicznego o charakterze kawiarni powinniśmy pomyśleć o zakupie wysokich jakościowo ekspresów do kawy, odpowiednich naczyń drobnych, w postaci filiżanek, czy piekarników potrzebnych do ewentualnego wypieku ciast.
Właściwe rozmieszczenie sprzętu gastronomicznego należy ustalić już przed dokonaniem zakupu. Wyposażenie gastronomii odpowiednio rozlokowane w prostej linii przekłada się na sprawną pracę personelu i możliwie najkrótszą i najbardziej funkcjonalną drogę przygotowywania posiłków.
Oprócz sprawnego i funkcjonalnego rozmierzenia sprzętu gastronomicznego, warto zadbać również jego aspekt wizualny. Dopasowanie poszczególnych elementów do siebie nadaje kuchni szczególny wyraz, zwłaszcza że większość mebli gastronomicznych wykonana jest z mało efektownej stali nierdzewnej.

 

Strona z pomysłami na biznes gastronomiczny.